Home > Products > SMT Machine Spare Parts > TT-K-30-SLE-1000 Clear-Cell Tumor K Thermocouple Temperature Measuring Wire 0.25mm Fibre Of Lotus Root
TT-K-30-SLE-1000 Clear-Cell Tumor K Thermocouple Temperature Measuring Wire 0.25mm Fibre Of Lotus Root
Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: OEM
Certification: ISO
Model Number: TT-K-30-SLE-1000
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1pcs
Price: Negotiation
Packaging Details: Box packing
Delivery Time: 1-3 days
Payment Terms: L/C, T/T, PAYPAL
Supply Ability: 1000PCS
Get Best Price
Product Details
Highlight:
TT-K-30-SLE-1000
Clear-Cell Tumor K Thermocouple
Part Number:
TT-K-30-SLE-1000
Insulation Material:
High Temperature Resistance Teflon
Graduation:
K Model
CCC:
NiCr/NiAl
Wire Gauge AWG:
30
Core Diameter:
0.254MM*2
Marking Of Core Insulation Layer:
Red Is The Negative Electrode/Yellow Is Positive
Pedicle Axis Length:
25inch /roll 50inch /roll 100inch /roll 200inch /roll 500inch /roll 1000inch /roll
Part Number:
TT-K-30-SLE-1000
Insulation Material:
Graduation:
K Model
CCC:
NiCr/NiAl
Wire Gauge AWG:
30
Core Diameter:
0.254MM*2
Pedicle Axis Length:
Product Description
TT-K-30-SLE-1000 Clear-Cell Tumor K Thermocouple Temperature Measuring Wire 0.25mm Fibre Of Lotus Root 0
Our Services
Professional service
Repair services
Professional technicians protect the quality of products.
Quality guaranteed period is offered after repair service.
Top quality
Packaging
1. Carton box/ wooden case/ package according to the customer' s required.
Shipping
1. We will send the products to your designated place by FedEx/ UPS/ DHL/ EMS in time.
if you have any special needs Please notify us right now!
FAQ:
Q:How long is your delivery time?
Q: How about our spare parts quality?
Q.What is your after sales service policy?
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%